SIMI Merlot

SIMI Merlot

Print pagePDF pageEmail page

This wine is a must have for all red wine lovers. It is smooth and subtle. Perfect to sip while watching TV or great with a bold pasta dish like my Baked Cavatappi. It is also a perfect compliment to beef, poultry and, of course, the hearty pasta dish.

Its composition consists of 96% Merlot, 2% Cabernet Sauvignon, 1% Malbec, & 1% Cabernet Franc. This might not mean much to you but the subtle percentages in grapes and detectable. The more you drink Merlot, the more keen your taste buds will become to the differences in the grape variations.

The winemaker, SIMI, is part of the Russian River Valley appellation. I mention this because I have never tasted a bad wine that originates from the Russian River Valley. Of course, I have not tasted every wine from this region, however, these wines have never disappointed. If you are new to wine, start by asking your local merchant for wines from this California region.

For more information about this wine and winemaker, visit their website: http://www.simiwinery.com/product/2011-Simi-Merlot-Sonoma-County

56 thoughts on “SIMI Merlot

  1. Orjinal Reductol zayıflama hapı kilo verme konusunda büyük ses getiren, tamamen bitkisel bir gıda takviyesidir. Reductol zayıflama hapını kullanırken gün içerisinde bol miktarda su tüketmeye özen göstermeniz büyük önem taşır.

  2. Doğru ve düzenli kullanımla tokluk hissi sağlar ve açlığın bastırılmasına yardımcı olur. Thincal’in bu etkisi gün içerisinde daha az yemek tüketmeyi sağlamaktadır.

  3. Eryaman Dershane Özellikle 1980’li yılların sonu itibariyle başlayan dershanecilik kavramı göstermiştir ki okul dışında ek bir kaynaktan faydalanan öğrenciler daha büyük başarılar kazanmaktadırlar.

  4. Kendinizi bir platoda mı buldunuz? Bu diyet takviyeleri veya egzersizlerin hiçbiri işe yaramıyor mu? Paranızı boşa harcamayın ve Obesitrol’u deneyin.

  5. Ortodontik tedavilerde gelinen en son teknolojilerden biri olan Invisalign, size özel yapılmış şeffaf plaklar (aligner) ile dişlerinizi düzeltmek için uygulanan telsiz ortodontik tedavidir. Telsiz ortodontik tedavi fırsatını sunan invisalign’ın en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodontik tedavi gördüğünüzün belli olmamasıdır.

  6. Orjinal FX15 bitkisel zayıflama kapsülü, sağlıklı zayıflama etkisi ile büyük çığır açan, tamamen bitkisel ve organik termojenik yağ yakıcı özelliğine sahiptir..

  7. Zayıflamanıza yardımcı olacak meksika biber hapı, başta Meksika Kırmızı Biberi Ekstresi olmak üzere toplamda 9 bitki ekstresi içeren doğal bir besin takviyesidir. Kesinlikle ilaç değildir. Meksika biber hapının içeriğinde kesinlikle kimyasal herhangi bir bileşim bulunmamaktadır.
    Meksika biber hapının içeriğinde 30 kapsül bulunmaktadır. Biber hapı kullanımı sabahları kahvaltıdan önce 1 kapsül alımı ile yapılmaktadır. Günde kesinlikle 1 kapsülden fazla kullanılmaması gerekir. Biber hapı kullanan kişilerde ağız kuruluğu sıkça rastlanan bir durumdur. bu durum kötü birşey yada yan etki değildir. Biberin vücudunuzda su kaybı sağlaması sonucu su isteğinizin artmasıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; biber hapı kullananların günde en az 3 litre su tüketmeleri gerektiğidir. Biber hapı içeriğinde kimyasal madde yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *